ŞİRKETLERE ÖZEL KOÇLUK VE MENTORLUK HİZMETLERİ

ŞİRKETLERE ÖZEL KOÇLUK VE MENTORLUK HİZMETLERİ

Nasıl büyük sporcular koçlarının, antrenörlerinin yönlendirmelerini takip ederek başarıya ulaşırsa, günümüzde giderek artan sayıda şirket sahibi de işletmelerine kazandıracak oyun planını öğrenmek için İşletme Koçları ile çalışır.

Kendinize ve yaptığınız işe tarafsız bir gözle bakmak oldukça çok zor bir şeydir. Bir İşletme Koçu, size objektif olarak bakar, doğruları söyler ve gerçekleri görmenizi sağlar.

Danışmanlık belirli bir konuda hizmet verilmesidir, işi danışman yapar. Koçluk belirli bir konuda farkındalığın sağlanması, performansın arttırılması ve çözüm yolunun bulunmasında yardımcı olunmasıdır; önce koçluk alan kişi sorunlarını, isteklerini paylaşır, bu doğrultuda  Koç sorular sorar ve koçluk alan kişi soruları kendi cevaplayarak ve çalışarak gelişim sağlar. Mentorluk ise deneyim transferidir. Mentor işi yapmaz, karar vermez veya çözüm bulmaz. Mentor, bir firmanın yol arkadaşıdır, tüm süreçlerinde onunla işbirliği yapan, yönlendiren, bilgi desteği sağlayan, doğru kaynaklara ulaşmasını sağlayan kişidir. Bu süreçte firmaların doğru ve nitelikli bir mentorla çalışması önemlidir.

Sizler için hem danışmanlık hem koçluk hem de mentorluk hizmetleri veriyoruz. Ama önce sizleri tanıyıp, tamamen doğru analiz ve süreç yönetimi ile ne zaman koçluk, ne zaman danışmanlık ve ne zaman mentorluk vereceğimizi önceden belirliyoruz.