FATMA AKGÜN

Fatma Akgün, İzmir’de Dokuz Eylül Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nden mezun oldu. ABD – Washington DC, Southeastern Üniversitesi’nde Uluslararası Yönetim dalında yüksek lisans Programını tamamladı. Ek olarak ABD’de Northeastern Üniversitesi İK Sertifika Programı’ndan diploması bulunmaktadır. 

 

Fatma Akgün özet olarak üniversite mezuniyetinin ardından sırasıyla; Akbank’ ta staj dönemini tamamladıktan sonra,  Feniş Alüminyum San. Tic. A.Ş. ‘ de İhracat İşlem Uygulama Uzmanı olarak çalıştı. 1989 yılında yüksek lisans yapmak üzere ABD’ ye gitti. ABD ‘ de International Steel Revolving Doors şirketinde Satınalma Uzmanı görevlerini yürüttü. 1995 yılında Türkiye’ ye döndüğünde   Ado Madencilik  Elektrik Üretim San. Ticaret A.Ş. ‘ ye İhracat Müdürü olarak katıldı.  Coca-Cola Şişeleyiciler Grubu – Antalya Satış Merkezi ve Levi Strauss Company’ de İnsan Kaynakları Yöneticiliği görevlerinde bulundu. Türk Kültür Vakfı- AFS Intercultural Programları ile Sivil Toplum Kuruluşu Yönetimi’ ne giriş yaptı.

 

Fatma Akgun, son olarak 2015 yılından itibaren Ado Madencilik İş Geliştirme’ den sorumlu Genel Müdür Yardımcısı görevini yürüttü. Bu görevinde, yeni uluslararası pazarlar geliştirmeye ve kurumsal iletişim süreçlerini Pazarlama, Satış ve Uluslararası Yönetim alanındaki uzun yıllara dayanan tecrübesi ile yönetmeye odaklandı.  Fatma Akgün Temmuz 2018 itibariyle bu görevinde ayrılarak Kurumsal Eğitim ve Sosyal Girişim Projelerini hayata geçirmek üzere çalışmalara başladı.