Ahmet Çağatay Sayışman

AHMET ÇAĞATAY SAYIŞMAN

1985 yılında İstanbul Fatih’te doğan Ahmet Çağatay Sayışman ilk okulunu Tarhan Koleji’nde tamamladıktan sonra, Özel Mavi Haliç Lisesi’nden 2000 yılında mezun oldu. Turizm’e olan düşkünlüğünden dolayı Turizm Otelcilik Lisesi’ni istekle kazandıktan sonra İstanbul Üniversitesi Turizm İşletmesi bölümünden 2006 yılında mezun olan A. Çağatay Sayışman ailevi sebeplerden dolayı turizmi bırakıp, Eskişehir Anadolu Üniversitesi’nde İşletme bölümüne gitmek durumunda kaldı.

Üniversite okurken Fortis Bank’ta çağrı merkezi bölümünde ilk profesyonel çalışma hayatına başladı. İlk başlarda adapte olamadığını ancak sonrasında bankacılık kariyerinde devam ettiği süre içerisinde hep çağrı merkezinin işin mutfağı olduğunu savundu ve çağrı merkezinde satış, pazarlama tarafının kuvvetli olduğunu, güçlenmesi gerektiğini fark etti.

İşletme Fakültesi’nden 2010 yılında mezun olduktan sonra, yine çalışmaya devam ettiği çağrı merkezinde eğitim departmanı da olmak üzere satış ve kurumsal tarafta birçok görevde yer aldı.

Fortis Bank’ın 2011 yılına Türkiye Ekonomi Bankası (Teb) ile birleşme kararı almasından sonra 2012 yılında Akbank’ta ‘Konut Kredileri Bölge Emlak Ofisleri Sorumlusu’ olarak, akabinde 2013 – 2014 yılları arasında Odea Bank’ta Şube Kurumsal Satış Departmanında bankacılık kariyerine noktayı koydu.

2014 yılında ise hala firma yetkilisi olarak görev aldığı S Reklam Ajans’ını kurdu. Bankacılıktan neden farklı bir sektör olan reklam ajansına geçiş yaptığı sorulduğunda kendisinin ‘satış ve pazarlamanın en önemli unsuru reklam’ olduğunu savunan A. Çağatay Sayışman Dijital Pazarlama ve Sosyal Medya alanlarında çalışmalarını sürdürüyor. 11 yıllık profesyonel satış pazarlama deneyimini Lodestar Business Solutions adı altında katılımcılara aktarmaya devam ediyor.

Evli ve İstanbul’da yaşıyor, hobileri arasında kitap okumak, masa tenisi, satranç ve ailesi ile vakit geçirmek yer alıyor.