Işık Üniversitesi KAGİDER İşbirliğiyle Kadın Girişimcileri Online Olarak Eğitecek.

Türkiye Kadın Girişimciler Derneği (KAGİDER) ile FMV Işık Üniversitesi akademik işbirliği ile hayata geçirdiği KAGİDER Pusula- Online Girişimcilik Atölyesi projesini hayata geçiriyor. Program ile, kadın girişimciliği ve istihdamını artırmak amaçlı girişimcilik eğitimleri tek bir platformda toplandı. Proje kapsamında sadece eğitim değil, finansa erişim ve satış kanalları da açıldı. Böylece katılımcıların programdan mezun olduktan sonra girişim fikirlerini hayata geçirebilmeleri için kredi ve satış kanalı da sağlanmış oldu.

Işık Üniversitesi ve KAGİDER arasında yapılan protokol ile birlikte oluşturulan on-line eğitim platformunda kadın girişimcilere uzaktan eğitim verilecek. Bu platformda kadın girişimcilere fikirlerini hayata geçirebilmeleri için muhasebeden finansa, hukuktan pazarlamaya toplam 24 modülde girişimcilerin ihtiyaç duyacakları her türlü başlığı içeren girişimcilik eğitimi verilecek.

21. yüzyıl üniversitesi idealine hizmet eden Işık Üniversitesi’nin KAGİDER ile misyon ve vizyon paylaşımlarının doğal olduğuna dikkat çeken Işık Üniversitesi Rektörü Prof. Şirin Tekinay,

“Üniversiteler deneyimsel öğrenme yeridir. Işık Üniversitesi’nde kendi işini kurmak isteyen, girişimciliği öğrenmek isteyen öğrenciler var. Kızlarımızın girişimciliğe özendirilmesinde öz güven eksikliğini ortadan kaldırarak, onlara rol modelleri, gerekli teknoloji ve bilimsel desteği vererek, onları başarılı kılmaya çalışıyoruz. Bunları yaparken de öğrencilerimizi üniversitemizin duvarları içinde tutmayıp, dünya sahnesinde hazırlıyoruz. Mezunlarımız dünya arenasında rekabet edecekler. Bunun bilinciyle onları geleceğe borçlanmış bir şekilde yetiştiriyoruz. KAGİDER ile bu projede bir arada olmaktan çok mutluyuz. Kadına dair sorunlardan hiç söz edilmeyene kadar asla durmayacağız” dedi.

admin